Pohřešovaného seniora vypátral záchranář se psem

Ilustrační fotografie

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Policisté na Žďársku pátrali od úterý 15. září po čtyřiasedmdesátiletém muži, který odešel z pečovatelského domu v Jirmanově a nepodal o sobě zprávu. Ztraceného seniora se již druhý den podařilo nalézt.

Policisté prohledávali blízké i vzdálené okolí pečovatelského domu, navštívili příbuzné hledaného muže, prověřili zdravotnická zařízení, dopravní spoje i další místa, kde se muž mohl nacházet. Do pátrací akce se zapojili také policejní psovodi, vrtulník s termovizí, dobrovolní hasiči, myslivci a v neposlední řadě dobrovolný atestovaný psovod ze Svazu záchranné brigády kynologů. Ten spolu se svým psem, šest a půl ročním belgickým ovčákem Duckem, pohřešovaného muže nakonec objevil ve středu 16. září odpoledne na kraji lesa nedaleko Jirmanova. „Muž byl dehydratovaný a dezorientovaný, ale co je nejdůležitější, byl při vědomí a v pořádku,“ objasnil vrchní inspektor Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina David Linhart. Seniora ihned převzala zdravotnická záchranná služba a převezla ho do nemocnice k ošetření.

Policie děkuje všem, kteří se do pátrání jakýmkoliv způsobem zapojili. „Zvláštní poděkování pak směřuje k psovodovi ze záchranné brigády kynologů Královehradeckého kraje a jeho belgickému ovčákovi Duckovi, kterým se muže podařilo nalézt,“ dodal David Linhart.