Únik plynu v Kaplici má zřejmě svého viníka. Známe podrobnosti!

Únik plynu v ulici Omlenická v Kaplici (zdroj HZS Jihočeského kraje)

ČESKOKRUMLOVSKO – Na konci srpna tohoto roku došlo v Kaplici nedaleko křižovatky ulice Omlenická a silnice E-55 k masivnímu úniku plynu. V tu dobu zde probíhaly výkopové práce, při kterých strojník obsluhující rypadlo, poškodil plášť plynového potrubí. Kriminalisté zjistili, že šlo pravděpodobně o pochybení stavbyvedoucího.

Dvaatřicetiletý muž z Prachaticka měl na starost zemní práce v ulici Omlenická. Nenechal ale oprávněnou osobu vytýčit plynovod a zadal zaměstnancům poddodavatelské firmy vykonat strojní výkopové práce. Následkem poškození potrubí došlo k úniku plynu (podrobnosti jsme přinesli zde).

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Kriminalisté jej podezřívají ze spáchání přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti. Případ prověřují ve zkráceném přípravném řízení,“ vysvětlila policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Stavbyvedoucí by tak měl své pochybení do dvou týdnů vysvětlit před soudem. „V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok nebo zákaz činnosti,“ uzavřela policejní mluvčí.