V Jihlavě otevřou nové dopravní hřiště

JIHLAVA – Město dokončilo rekonstrukci dopravního hřiště v ulici U Rybníčků. To bude slavnostně otevřeno v pátek 18. září. Děti si v tento den budou moci nejen vyzkoušet své cyklistické dovednosti, ale také si zasoutěžit.

Hřiště má novou moderní budovu, upraveny jsou i cvičné komunikace. „Podél silniček nechybí nejfrekventovanější dopravní značky, které by se děti měly určitě naučit poznávat, a je tady např. i železniční přejezd z opravdových kolejí i se světelnou a zvukovou signalizací,“ dodává tiskový mluvčí města Jihlava Radovan Daněk. Hřiště bude ve všední dny dopoledne určeno školákům, kteří si zde budou prakticky ověřovat své poznatky z dopravní výchovy. V odpoledních hodinách bude hřiště patřit veřejnosti.

Děti si hřiště budou moci vyzkoušet 18. září v době od 14. do 17. hodin. Připraveny jsou hry a soutěže. Malí cyklisté si své první jízdy zkusí pod vedením strážníků Městské policie Jihlava a lektorů z Domu dětí a mládeže.

Do konce října bude v provozu nová cyklostezka, která povede přímo na hřiště. V současnosti probíhá úprava chodníků v okolí a rozšiřují se některé cesty.