Žíznivec si otevřel láhev přímo v marketu, zákon ale jasně říkal: „Ne!“

Foto: MPO

OSTRAVA – Žíznivý zloděj se včera rozhodl popíjet rovnou v prodejně jednoho ze známých potravinových řetězců v Ostravě. Krádež se rozhodl provést ve zjednodušené verzi, kdy se ani neobtěžoval zboží vynést z prodejny. Pití si prostě otevřel přímo v obchodě, kde se pak s lahví procházel mezi regály v domnění, že jej nikdo nevidí.

„16. září krátce po třinácté hodině přijali strážníci na tísňovou linku 156 oznámení o krádeži, ke které došlo ve známém obchodním řetězci s potravinami,“ potvrdil fakta mluvčí Městské policie Ostrava, Jindřich Machů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Strážníky po příjezdu na místo činu uvítala ochranka se slovy: „ Muž se pohybuje po prodejně už delší čas, chová se podezřele a rozhodně nemá v plánu nakupovat.“ O chvíli později se potvrdilo tušené. Třiadvacetiletý podezřelý muž sebral z jednoho regálu velkou láhev nealkoholického nápoje a vypil ji. Téměř prázdnou dvoulitrovou láhev pak vrátil zase zpět mezi zboží.

Přestože svým jednáním způsobil škodu v hodnotě 34,90 Kč, museli strážníci případ postoupit jako přestupek k projednání správnímu orgánu a pachateli teď hrozí pokuta až do výše 10 tisíc korun.