Další díl Toulavé kamery představí stezku z Plané do Týna

Pěší stezka z Plané nad Lužnicí přes Tábor a Bechyni až do Týna nad Vltavou (zdroj město Tábor / foto Petr Mareš)

TÁBOR – V srpnu navštívil Tábor a Táborsko štáb České televize, aby tu natočil další část magazínu Toulavá kamera. Věnoval se pěší stezce z Plané nad Lužnicí přes Tábor a Bechyni až do Týna nad Vltavou.

„Tato pěší stezka údolím Lužnice je od loňského prosince certifikovaná jako Leading Quality Trails Best of Europe. Tento certifikát pro destinační oblast Toulava je zatím jediný v České republice,“ uvedl mluvčí města Tábor Luboš Dvořák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Stezka měří 66 kilometrů a nabízí 31 zastavení. Je rozdělena do čtyř denních etap. Najdete zde například zříceniny Přiběnice a Dobronice, Stádlecký most nebo zámek v Kolodějích nad Lužnicí. „Nebudete chodit po asfaltových cestách a rozhodně se nebudete setkávat s automobily. Nesrazíte se ani s cyklistou,“ řekl produktový manažer Toulavy Jan Sochor.

Foto z natáčení Toulavé kamery (zdroj město Tábor / foto Luboš Dvořák)

Kromě něho v pořadu vystoupí vedoucí Odboru kultury a cestovního ruchu Městského úřadu v Táboře Radka Šimková. V televizi se příběh stezky objeví v neděli 20. září 2020 v deset hodin dopoledne na ČT1, kdy se vysílá pořad Toulavá kamera.