Drsné ranní probuzení. V Praze 6 hořel dům. Desítky evakuovaných, masivní únik plynu

Zdroj: HZS Praha

PRAHA – Čtyři jednotky pražských hasičů dnes zasahovaly v ulici Pod Kaštany před čtvrtou hodinou ranní u požáru sklepního prostoru obytného domu. Požár poškodil i plynové potrubí a tak bylo přistoupeno k evakuaci obyvatel.

Několik jednotek zasahuje od čtvrté hodiny ranní v ulici Pod Kaštany v Praze 6 u požáru ve sklepě obytného domu,“ informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Během požáru došlo i k poškození plynového potrubí. Samotný požáry byl rychle uhašen, ale došlo k masivnímu úniku plynu. Proto hasiči přikročili k evakuaci desítky osob a dalších osmadvacet lidí bylo zachráněno.

Pro všechny obyvatele domů byly na místo přistaveny evakuační autobusy a na místo se dostavil krizový pracovník městské části i magistrátu. Na místo byli preventivně přivoláni i pražští záchranáři. Nikdo však naštěstí nebyl zraněn.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Plynárenská pohotovost nejprve plyn provizorně uzavřela,“ doplnil mluvčí. Následovat bude úplná oprava plynového potrubí. Příčina a rozsah škod požáru jsou předmětem dalšího šetření hasičskými vyšetřovateli. Zhruba po hodině se mohli obyvatelé zasažených domů vrátit zpět do svých bytů.

Zdroj: HZS Praha