Mladík ve Zlíně pět let vyráběl a prodával pervitin, posedět si může na deset let

Ilustrační foto

ZLÍN – Až deset let za mřížemi může strávit teprve dvaadvacetiletý mladík ze Zlína. Ten v krajském městě minimálně pět let vyráběl a prodával pervitin, čímž si měl přijít přinejmenším na 400 tisíc. Momentálně je ve vazbě.

Mladík si podle policie nejméně od roku 2015 až do zadržení opatřoval léky pro výrobu pervitinu, který potom s pomocí dalšího muže vyráběl. „Poté drogu buď zkonzumoval, nebo poskytoval dalším minimálně dvaadvaceti osobám za úplatu, výměnou za zboží nebo služby, případně zdarma, a to nejméně v 342 případech za částku minimálně 400 tisíc korun. Trestné činnosti se dopouštěl na různých místech ve Zlíně,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Kromě pervitinu si opatřoval i marihuanu, kterou měl pro vlastní potřebu, případně ji i nabízel, a to za peníze i zdarma.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Kriminalisté při domovní prohlídce u muže zajistili sušenou rostlinnou hmotu, pomůcky pro výrobu pervitinu, injekční stříkačky a lahvičky s neznámou látkou. Veškeré zajištěné omamné a psychotropní látky zaslali do kriminalistického ústavu ke zkoumání,“ uvedla Monika Kozumplíková.

Narkoman byl kriminalisty obviněn z trestné činnosti na úseku drog v červenci loňského roku. Jelikož během vyšetřování ovlivňoval svědky a v trestné činnosti dál pokračoval, soudce přijal návrh státního zástupce a muže letos v květnu poslal do vazby.

Pro policii není mladík neznámý. I přes nízký věk byl už pětkrát soudně trestaný kvůli drogám i pro majetkovou trestnou činnost. Poprvé už v šestnácti letech. „Zlínští kriminalisté podali státnímu zástupci návrh na podání obžaloby proti obviněnému dvaadvacetiletému muži ze Zlína, který je momentálně ve vazební věznici, ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Mladý muž by mohl v případě odsouzení strávit za mřížemi až deset let,“ dodala mluvčí.