Na jihu Čech má téměř 900 lidí Covid-19. Od pátku do neděle jich přibylo 224

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – Od pátku do neděle hygienici v Jihočeském kraji zaznamenali 224 nových případů Covid-19. Uzdravilo se 30 lidí. Vyléčených je tedy nyní v jižních Čechách 752 a aktuálně pozitivních 889 osob.

Od soboty do nedělního večera přijaly laboratoře k vyšetření v regionu 581 suspektních vzorků a tři vzorky od samoplátců. Z vyšetřených vzorků potvrdili hygienici k nedělní osmnácté hodině 86 pozitivních. K nemocným přibylo čtyřicet žen a šestačtyřicet mužů. Nejvíce nových případů přibylo na Českobudějovicku (33) a Táborsku (28).

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Ve dvaadvaceti případech šlo o kontakt s potvrzeným případem v rodině a v deseti na pracovišti. Osmadvacet kontaktů bylo školních. Dvě osoby se infikovaly v Praze, tři při léčebném pobytu ve Františkových Lázních, dvě v Karlových Varech a jedna v Rakousku. Tři případy se týkají různých sportovních klubů a osm juniorského týmu HC Motor České Budějovice. V sedmi případech původ nákazy stále zjišťujeme,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Ze stávajících 889 aktivních případů Covid-19 na jihu Čech je jich aktuálně evidováno 338 na Českobudějovicku, 182 na Táborsku, 96 na Písecku, 83 na Strakonicku, 76 na Českokrumlovsku, 67 na Prachaticku a 47 na Jindřichohradecku. Deset nemocných v souvislosti s koronavirovou nákazou zemřelo.

Z hlediska relativního výskytu, tedy v počtu pozitivních případů přepočtených na 100 tisíc obyvatel regionu, patří jižní Čechy i nadále s 256,33 nemocnými na 100 tisíc obyvatel k nedělní osmnácté hodině, spolu s Královéhradeckým a Ústeckým krajem, do trojice regionů s nejnižším celkovým výskytem Covid-19 v České republice.

„Pro podezření na onemocnění Covid-19 bylo na jihu Čech dosud indikováno k vyšetření celkem třicet osm tisíc sto padesát dva osob. V povinné karanténě se k nedělní osmnácté hodině nacházelo pět set devadesát osm osob. Počet vyšetřených samoplátců v regionu se v neděli zvýšil o tři na celkových sedm tisíc tři sta patnáct,“ konstatovala epidemioložka jihočeské Krajské hygienické stanice Jitka Luňáčková.