Opilý muž havaroval s autem, po nehodě v něm usnul

Zdroj: MP Brno

BRNO – Muž jedoucí z oslavy měl dopravní nehodu, v autě si poté ustlal. Hlídka, která ho našla, u něj provedla dechovou zkoušku. Ta ukázala 2 promile alkoholu v krvi. Případem se budou nadále zabývat republikoví policisté.

V noci si strážníci všimli havarovaného vozidla v Bystrci, stálo na chodníku opřené o zábradlí. Hlídka ihned začala prohledávat okolí, jestli se tam nenachází někdo zraněný, nahlíželi také do interiéru vozidla. „I když mělo auto tónovaná skla, hlídce neunikl kus světlé látky připomínající kalhoty. Zabušila proto rázně na sklo,“ začíná vyprávět tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Po chvíli se otevřely dveře a vystoupil osmadvacetiletý muž, který ve vozidle spal. Sdělil také hlídce, že jel z oslavy, nezvládl ale řízení, vyjel ze silnice na chodník, projel hustým porostem a nakonec se zastavil o zábradlí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Řidič potvrdil strážníkům, že nepotřebuje lékařské ošetření, z jeho dechu byl ale cítit alkohol a měl nejistou chůzi. Netrvalo dlouho a sám se doznal, že před jízdou požil. I přístroj jeho slova potvrdil, ukázal bezmála dvě promile alkoholu. Na místo byli přivoláni republikoví policisté, kteří se případem budou nadále zabývat.