U pěti dopravních nehod motorkářů o víkendu na východě Čech zasahovali hasiči

PARDUBICKÝ KRAJ – Slunečný víkend využili ke svým vyjížďkám také motorkáři, ale zdaleka ne všichni dojeli tam, kam měli namířeno. K pěti dopravním nehodám motocyklistů v Pardubickém kraji museli o víkendu vyjíždět hasiči.

První nehodu motorkáře řešili hasiči u Přelouče. Jednotka hasičů zasypala únik provozních kapalin a uklidila komunikaci. Zdravotníci ošetřili jednu zraněnou osobu.

V Jablonném nad Orlicí zasahovali profesionální hasiči ze Žamberku a místní dobrovolní hasiči. „Při příjezdu profesionální jednotky byl zraněný motocyklista již v péči zdravotnické záchranné služby a motocykl mimo vozovku. Hasiči asistovali zdravotníkům a poté předali místo policistům,“ upřesnila asistentka tiskové mluvčí hasičů Jana Poláková.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

V Pardubicích narazil řidič motorky do osobního vozidla. Na místě byla jedna zraněná osoba, jednotka hasičů provedla protipožární opatření.

Další motorkář narazil do stromu ve Svitavách. I zde byla jedna zraněná osoba, které musel být přivolán vrtulník Letecké záchranné služby. Hasiči zajistili osvětlení místa pro bezpečné přistání vrtulníku.

Poslední dopravní nehoda motorkáře se stala u obce Perálec, kde motocyklista vyjel v zatáčce ze silnice. „Zdravotníci ošetřili a odvezli jednu zraněnou osobu. Hasiči provedli protipožární opatření a místo předali Policii ČR,“ dodala Jana Poláková.

Foto: HZS Pardubického kraje