U hlavního nádraží skupinka popíjela alkohol, na strážníka zaútočil její pes

Ilustrační foto.

BRNO – Když hlídka kontrolovala okolí u stánku na parkovišti u Benešovy ulice, narazila na skupinku osob, která hojně popíjela alkohol. Měla u sebe i dva psy, z nichž se jeden utrhl z vodítka a zaútočil na strážníka. O případu informovala městská policie.

Pes naštěstí strážníka neporanil, jelikož měl na sobě kolenní chránič. Ten ale zvíře svými zuby poškodilo, stejně tak jako uniformu. „Majitel psa se snažil po incidentu utéct a nereagoval ani na zákonné výzvy,“ sdělila k případu tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Hlídka musela použít slzný sprej a muže spoutat, stejně tak učinila i u jeho jednatřicetiletého známého, který se snažil zákroku zabránit a hlídku ohrožoval. Muž byl navíc tak opilý, že museli strážníci přivolat sanitku a asistovat zdravotníkům při převozu na záchytnou stanici. Případ si převezme správní orgán, oba psi byli převezeni do útulku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.