Kroměřížské Vánoce letos zcela jinak! Program se vrací na Velké náměstí

KROMĚŘÍŽ – Kroměřížské vánoční trhy se spolu s bohatým programem po několika letech vrací na Velké náměstí. Pokud to nařízení spojená s epidemií koronaviru dovolí, obyvatelé hanácké metropole se mohou těšit na zcela novou podobu svátků. Vánoční trhy s názvem „Šťastné a Veselé“ navodí kouzelnou atmosféru zimy od 11. do 22. prosince.

Návštěvníkům učaruje stylová světelná výzdoba s nejmodernějšími LED prvky a dvě desítky jednotně vyzdobených prodejních stánků se skvělým jídlem, pitím a vánočním zbožím. Na každý den bude také připraven pestrý kulturní program. „I nadále chceme usilovat o zachování komorní a rodinné adventní atmosféry, jak tomu bylo v případě Adventu na radnici, takže chybět nebudou ani další drobné vánoční prvky pro radost návštěvníků,“ láká místostarostka Daniela Hebnarová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V uplynulých čtyřech letech pořádalo město Advent na radnici, loni připravil program ve svých prostorách i Dům kultury Kroměříž, který se bude letos podílet na zajištění trhů na Velkém náměstí. Ty by zde měly zůstat minimálně po tři další roky. „Rádi bychom, aby adventní aktivity v Kroměříži byly srovnatelné se standardem jiných měst i se současnými trendy,“ sdělil vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna.

Podrobný program bude město postupně zveřejňovat, už nyní je ale jasno o čtveřici adventních koncertů v Domě kultury. Jako první se návštěvníkům představí ostravská „Lady Soul“ Marie Rottrová a následovat bude legenda mezi tuzemskými dechovkami Moravanka Jana Slabáka. Ve čtvrtek 10. prosince poctí Kroměříž návštěvou Aneta Langerová, která zde pokřtí zbrusu nové CD. O závěr adventního cyklu se postará ikona mezi písničkáři Robert Křesťan s Druhou trávou.