Linka na Výsluní se osvědčila a již brzy posílí

Zdroj: plzen.eu

PLZEŇ – Linka 39, která od začátku září vede na Výsluní, si rychle našla své uživatele. Provoz na okružní lince 39 je zajišťován zapůjčeným midibusem a jezdí z Bor přes Výsluní zpět na Bory. Na Výsluní obsluhuje nové zastávky Kalendářní, Říjnová a Na Rozhraní. Nyní Plzeňské městské dopravní podniky vychází vstříc požadavkům cestující veřejnosti a linku posílí o další spoj.

Od 29. září tak na lince 39 přibude ranní spoj, který pojede v pracovní dny z Bor v 6:51. „Průzkumy prokazují, že jsou spoje využívány jak ráno, tak odpoledne,“ říká Roman Zarzycký, 1. náměstek primátora a předseda představenstva PMDP, a doplňuje: „Jsem přesvědčen, že i přidaný ranní spoj bude cestujícími dostatečně využíván a usnadní jim cestování do této oblasti.“

Za to, že Výsluňáci využívají autobus, je rád i starosta Městského obvodu Plzeň 3 David Procházka. „Potvrdilo se, že dlouhodobá snaha o zavedení linky nebyla zbytečná a že dopravní spojení pro tuto část našeho obvodu je potřebné. S povděkem pak kvituji přístup PMDP, které na základě žádostí místních a dosavadních zkušeností obratem jeden spoj přidaly. Věřím, že se tak usnadní cesta do školy i školákům, kteří navštěvují i jiné školy, než v sídlišti Bory,” uvedl starosta.