Policie se na východě Čech zaměřila na přetížená vozidla

PARDUBICKO – Dopravní policisté z Pardubického kraje vyměnili radary za mobilní váhy a nestačili se divit. U jednoho z vozidel stavby zjistili dokonce přetížení o více než 7 tun.

Každý řidič je povinen na výzvu policisty podrobit vozidlo nebo jízdní soupravu nízkorychlostnímu kontrolnímu vážení. Tomu se včera podrobil i řidič jednoho z vozidel stavby. Ten s vozidlem překročil celkovou přípustnou hmotnost jízdní soupravy o 7290 kg. „V příkazním řízení policisté řidiči udělili pokutu ve výši 15 tisíc korun. Zároveň policisté oznámili ke správnímu orgánu i provozovatele vozidla, kterému hrozí pokuta 9 tisíc korun za každou započatou tunu, tedy 72 tisíc korun,“ uvedla policejní tisková mluvčí Andrea Muzikantová.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Od začátku roku 2020 policisté provedli kontrolní vážení podle zákona č. 13/1997 Sb. celkem u 76 vozidel, z nichž 60 překročilo hodnoty stanovené zákonem, což je 78,95 % přetížených vozidel na našich silnicích.

Kromě měření rychlosti jízdy policisté provádějí celoročně kontrolní vážení vozidel na různých stanovištích v rámci Pardubického kraje. Přetížená vozidla nejen poškozují pozemní komunikace, ale jsou nebezpečná pro ostatní účastníky silničního provozu například při brzdění nebo nevhodném zajištění nákladu, při kterém dochází ke změnám jízdních vlastností.

Foto: Policie ČR