Přistihla zloděje na zahrádce. Policii ale volat neměla, zloděj jí kradl konopí

ilustrační foto: pixabay.com

HODONÍN – Policisté na Hodonínsku řeší těžko uvěřitelný případ. Obrátila se na ně majitelka zahrádky, že na svém pozemku přistihla zloděje, který krade její majetek.

Když policisté přijeli na místo, zajistili na místě podezřelého muže a začali zjišťovat další podrobnosti. Tento muž překonal oplocení zahrady majitelky, protože ho zlákaly vzrostlé rostliny konopí a chtěl je odcizit pro svoji potřebu. Ale byl přistižen a svůj záměr již nestačil uskutečnit. Policisté ho tak podezřívají z trestného činu krádeže a hrozí mu až dva roky odnětí svobody. „Na problém si ovšem zadělala i majitelka zahrady,“ sdělil policejní mluvčí Petr Zámečník. Pěstování konopí je stále nelegální, a tak přivoláním policejní hlídky na svoji zahradu vznikl majitelce problém. Žena před několika měsíci zakoupila semínka konopí, vysadila je a vypěstovala z nich 7 rostlin do výšky kolem dvou metrů. Zřejmě si nedomyslela všechny důsledky. Policisté podezřívají z trestného činu také ji. „Za pěstování konopí jí v krajním případě hrozí až 6 měsíců odnětí svobody,“ dodal Zámečník.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.