Špatně osvětlené plavidlo s rozjásanou posádkou působí jako magnet. Na problémy

Zdroj: MP Praha

PRAHA – Strážníci ve večerních hodinách kontrolovali špatně osvětlený člun na Vltavě. První napomenutí nepomohlo, veselá posádka pokračovala v zábavě. A tak strážníci k člunu připluli podruhé.

Hlučná zábava na špatně osvětleném plavidle ve večerních hodinách na Vltavě k vám dříve či později přivede strážníky,“ uvedla případ mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Strážníci připluli k takovému člunu na Vltavě na služební lodi Delfino. Zábava na člunu byla evidentně v plném proudu, protože první upozornění, aby člun uvázali u břehu a na řeku již nevyjížděli, nebylo posádkou vyslyšeno.

Po chvíli tedy došlo ke druhé kontrole. „Člun již řídil jiný muž, který však zřejmě pil alkohol,“ dodala mluvčí. Provedená orientační dechová zkouška to potvrdila. Skončila s pozitivním výsledkem a hodnotou 1,88 promile alkoholu. Nyní to již neskončilo pouhou domluvou, ale jednatřicetiletého cizince si na místě převzala hlídka říční policie k dalšímu opatření.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.