VIDEO: Nechtěl srazit srnku. Po kotrmelcích skončil v příkopu

zdroj: Policie JMK

VYŠKOV – Mladý šofér v pondělí ráno havaroval poblíž obce Nížkovice na Vyškovsku. Kromě hustého deště a tmy zavinila nehodu i přebíhající srna.

Řidič pohotovým manévrem zabránil čelnímu střetu se zvěří. Bohužel přitom jeho auto dostalo smyk a po několika kotrmelcích skončilo zdemolované v příkopě. Vážně vypadající nehoda si naštěstí nevyžádala žádné zranění. „Alkohol u muže vyloučili slavkovští policisté,“ sdělil policejní mluvčí Petr Vala a připomíná řidičům, že s přicházejícím zrádným podzimním počasím se počet takových nehod zvyšuje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jak uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb, řidiči přeceňují své schopnosti na mokré vozovce. Během svátečního dne řešili jihomoravští dopravní policisté 30 dopravních nehod. Hned 3 nehody se staly u dálnice na východě Brna. Dva řidiči nezvládli dopoledne zatáčku v Ostravské ulici při nájezdu na D1 ve směru na Vyškov. Večer jedenačtyřicetiletý řidič Audi nezvládl nájezd na 201. kilometru ve směru na Prahu. Se svým autem sjel ze svahu. Po nehodě policisté zjistili, že řídil pod vlivem alkoholu, naměřili mu 0,61 promile.