Děti v Otrokovicích vyběhaly pro Gambii rekordní částku

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Už potřetí se děti z otrokovických základních škol zapojily do charitativního Běhu pro Gambii. Letošní ročník byl však zdaleka nejúspěšnější. Pro děti v Gambii se podařilo vyběhat přes 45 tisíc korun, což je více než dvojnásobek loňské částky.

Charitativní akce proběhla ve čtvrtek 24. září na stadionu TJ Jiskra a přilehlém okolí. Otrokovičtí žáci si předem nasmlouvali sponzory, kteří jim proplatili každé uběhnuté kolo. To měřilo přibližně 900 metrů. Zúčastnilo se celkem 79 běžců, kteří společně pokořili 734 okruhů, naběhali tak celkem 660 kilometrů. Byli i tací, kteří zvládli 20 kol, tedy téměř 18 kilometrů. Kvůli hygienickým opatřením vyráželi běžci na start jednotlivě a na trati se pouze míjeli.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Letošní ročník byl rekordní hned v několika ohledech. „Letošní raritou Běhu pro Gambii byl nasmlouvaný počet sponzorů, kdy se jednomu běžci podařilo nasmlouvat 45 sponzorů, což mu za jedno uběhnuté kolo vyneslo částku 700 korun. A protože jich uběhl 16, vyběhal tak pro děti z Gambie bezmála 11 tisíc korun,“ uvedla jedna z pořadatelek akce Barbora Šopíková.

Konečná suma vyběhaných peněz ještě není přesně známa, protože děti musejí peníze nejprve přinést do školy, aby se mohly hromadně odeslat na konto sdružení. Předpokládaná částka ale činí přes 45 tisíc korun, což je více než dvojnásobek běžného výtěžku.

Peníze budou věnovány společnosti Kola pro Afriku, která podporuje děti z Gambie na cestě za vzděláním. Mnohé z nich totiž bydlí od školy tak daleko, že do ní nemohou docházet pěšky. Kolo je pro ně jediný způsob, jak se do ní dostat, získat vzdělání a tím pádem i lepší budoucnost.