Opilec nechtěl opustit tramvaj, předtím vypil tři čtvrtě litru slivovice

Ilustrační foto.

BRNO – Marná byla snaha řidiče tramvaje i kamaráda dostat z vozidla těžce opilého čtyřicetiletého muže. Dispečer dopravního podniku proto musel zavolat na pomoc hlídku městské policie, jelikož všechny kroky vedoucí k vyprovození opilce se minuly účinkem.

Hlídka nastoupila do tramvaje mezi zastávkami Šilingrovo náměstí a Česká. Tam našli spát opilého muže na sedačce, byl z něho na dálku cítit alkohol. „Probudit ho nebylo snadné a při vycházení ho museli strážníci z obou stran podpírat,“ sdělil k případu tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Opilec se vyjadřoval nesrozumitelně a bylo jasné, že nebude schopný se o sebe postarat. To nedokázal ani jeho kamarád, který se ho už přes hodinu snažil dostat domů. Vypověděl také, že jeho známý kolem druhé hodiny odpolední vypil tři čtvrtě litru slivovice. Hlídka proto musela přivolat sanitku záchytné služby a nakonec i muže spoutat, jelikož začal šermovat rukama a ohrožovat ji i zdravotníky. Nyní muži hrozí pokuta až dvacet tisíc korun za to, že v takovém stavu cestoval hromadnou dopravou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.