Valašské Meziříčí hledá architekty na zpracování podoby bývalé Křižanovy pily

Ilustrační foto.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Do soutěže o podobu městských pozemků v areálu bývalé Křižanovy pily se můžou hlásit autorizovaní architekti až do 18. listopadu. Stačí poslat návrh do ideové urbanisticko-architektonické soutěže. Odborná porota poté vybere vítěze.

Areál je v majetku několika vlastníků, část z nich své plány již zrealizovala. Město vlastní pozemky o rozloze 27 tisíc metrů čtverečních a dalších 11,5 tisíc metrů v sousedním prostoru přednádraží a přilehlé vlečky. „Umístit zde chceme autobusový dopravní terminál pro 15 stanovišť autobusů a 10 odstavných ploch či nový městský úřad pro 130 zaměstnanců. Chybět nesmí alej Emilie a Jana Křižanových, parkovací kapacita pro minimálně 200 aut a zohlednit je třeba i prostor pro výstavbu bytových domů,“ říká starosta Robert Stržínek. V plánu má také vybudovat 40 % zeleně.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nyní je vyhlášená soutěž o podobu areálu, do které se můžou zapojit architekti se svými návrhy. Vítěze vybere pětičlenná porota, v níž budou zástupci města a členové České komory architektů. Výherce poté zpracuje územní studii.