Dnes už nechodí na hřbitov randit, ale prohlíží si parcelu.

Herec Marek Němec se na přání diváků vrátil do seriálu Sestřičky známého dříve jako Modrý kód. Navíc prý nechtěl nechat v seriálu osamělou Mary, kterou hraje Sabina Laurinová. Po dlouhé pauze ho rovnou čekalo natáčení na hřbitově. 

Jaké to bylo točit potyčku na hřbitově? Jste i vy ten typ, který se nechá vyprovokovat k potyčce?

Čím jsem starší, tím na mě hřbitov přestává působit jako romantické místo k procházkám a na rande, ale spíš se už seznamuji s budoucí parcelou. Potyčky? Párkrát se mi to už stalo. Lidi si občas zaslouží zastavit a dostat facku. Ale nemám to rád a nejsem toho příznivcem. Spíš zastávám klidný rozpravy, ale lidi jsou občas idioti. A to já občas taky. A když potká idiot idiota, není to dobrý. 

Rozhodl jste se po dvou letech do seriálu vrátit. Proč?

Můj návrat má několik důvodů. Jednak mám rád toho Hofbauera, to bych kecal, kdybych řekl, že to tak není. Pak mám Instagram a tam mi pořád někdo píše, abych se vrátil k Sabině Laurinové. A chybělo mi natáčení a lidé, které mám rád. 

Co jste dělal během pauzy?

Dokončil jsem natáčení Modrého kódu a korunoval jsem to svatbou. A otevřel jsem si divadlo. Máme jedinečné divadlo Terminus, kde působím jako principál. Donutil mě do toho Ondra Rychlý. Sídlíme v Letenské vodárenské věži a makáme na tom, abychom potěšili diváka nějakým oříškem. Je to monologické divadlo. Jeden herec čelí převaze hlediště a sype to.

Jak zvládáte práci a děti?

Nezvládám, vůbec. Jednak jsem měl točit v pauze mezi různým divadelním zkoušením, ale pak přišel covid a se vším otřásl a zamíchal – a teď se to děje všechno naráz. Také jsme počítali s tím, že syn bude na táboře, a on se vrátil po dvou dnech se zlomenou rukou, takže jsme řešili operaci. Nepočítali jsme s tím, že bude dítě doma, milujeme ho, je to krásné dítě, ale nemá teď doma co dělat. Začíná to být produkčně náročné, hádáme se doma, děti začínají zlobit, všechno je pro ně problém, všechno rozporují. Je to strašný.

Jak vaše manželka snáší vaše fanynky?

Já ani nevím. Nepřicházím s nimi do styku, ony mi píšou na Instagram, a ten žena nemá. To je dobrý, to si odbavím sám. Asi to vůbec nevnímá a já nevnímám, že nějaké mám. V tomhle jsme mimo.

Zdroj FTV Prima