Na městském hřbitově přibylo nové kolumbárium, doplní ho urnový háj

Foto: Michal Horský

VSETÍN – Kapacita městského hřbitova se rozrostla o kolumbárium s 57 úložnými výklenky, následovat bude i 22 nových míst v urnovém háji. Celková kapacita hřbitova tak vzroste na 4881 míst, všechna jsou ale momentálně pronajata.

Přitom o kolumbária je největší zájem. „Jsou nenáročná z hlediska údržby i financí. Lidé kromě pronájmu, který se v závislosti na velikosti místa pohybuje od jednoho do dvou tisíc korun za deset let, zaplatí už pouze za urnu. Jde o náklad v řádech tisíců korun. Ve srovnáním s tím cena za výrobu pomníku na klasický hrob jde do desetitisíců. A samozřejmě i údržba hrobu je náročnější,“ uvedla správkyně hřbitova Pavlína Oravcová. Nejnovější kolumbárium s 57 výklenky stála město 1,8 milionů korun. Zájemci si místa zarezervovali již během stavby, zabraných je i 22 míst v urnovém háji. Obsazena by měla být do konce roku.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kapacita hřbitova je nyní plně vyčerpána, dvě stovky žadatelů o některé z pohřbívacích míst čekají v pořadníku. Město do budoucna plánuje další rozšíření kapacity směrem k sídlišti Jasenka. Přibudou kolumbária i urnové háje. Nyní je již zpracována studie a zakoupeny pozemky. Na řadě je geologický průzkum, jelikož se jedná o svážné území.