Provozní doba odběrových míst v Libereckém kraji se prodlužuje. K volbám přijelo 191 lidí

LIBERECKÝ KRAJ – V Libereckém kraji funguje pět odběrových míst pro testování na COVID-19. Odběrová místa v nemocnicích nyní prodlužují svoji provozní dobu a některá z nich budou otevřena také o víkendu. I přesto je nutné se na odběr přihlásit pomocí online rezervačního systému, který zajistí klientovi přesný termín a omezí tvoření fronty čekajících osob.

Vstup do rezervačního systému naleznete na každé hlavní webové stránce všech odběrových míst. Také Liberecký kraj má na své hlavní internetové stránce možnost přihlášení se do rezervačního systému na objednání testu. V systému si následně vyberete, o jaké odběrové místo máte zájem, a zvolíte volný čas odběru, zadáte další potřebné údaje a máte objednávku jednoduše vyřešenou.

Provozní doba odběrových míst v Libereckém kraji:

  • Krajská nemocnice Liberec

pondělí – pátek: 8:00 – 15:00 hodin

sobota – neděle: 8:00 – 13:00 hodin

  • Nemocnice s poliklinikou Jablonec nad Nisou

pondělí – pátek: 7:30 – 11:30 hodin

  • Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa

pondělí – pátek: 8:00 – 12:00 hodin

sobota – neděle: 9:00 – 11:00 hodin

  • Masarykova městská nemocnice v Jilemnici

pondělí – sobota: 7:30 – 11:00 hodin

  • Státní zdravotní ústav Vratislavice, U Sila

pondělí – pátek: 8:00 – 10:00 hodin

 

Hygienická stanice Libereckého kraje eviduje ke středečnímu večeru 1256 aktivních případů onemocnění Covid-19, 834 lidí se z nemoci vyléčilo a 7 osob v kraji zemřelo.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ve středu byla v Libereckém kraji otevřena na pěti místech takzvaná drive-in stanoviště, na kterých bylo umožněno lidem, kteří jsou kvůli covidu v karanténě nebo izolaci, hlasovat do krajských a senátních voleb. Hlasování mezi 7. a 15. hodinou bylo bezproblémové a plynulé. „Komise stíhaly, stížnosti a problémy neevidujeme,“ upřesnil tiskový mluvčí hejtmanství Filip Trdla. Možnosti volit z auta využilo v Libereckém kraji 191 lidí, nejvíce z okresu Liberec (120), nejméně z Českolipska (16). Na Jablonecku přijelo k urnám 34 voličů, na Semilsku 21. Dvěma voličům nebylo umožněno tímto způsobem hlasovat, jelikož nešlo o osoby v karanténě/izolaci. Údaje o voličích i volební urny skončí na krajském úřadu a urny zůstanou zapečetěné do soboty, kdy se budou sčítat volební hlasy i z řádného termínu voleb.

„Pokud jste v karanténě a nemohli jste využít možnosti hlasování z auta, můžete do čtvrtka 1. října do 20 hodin požádat na telefonním čísle 485 226 351 krajský úřad o příjezd speciální volební komise k sobě domů,“ uvedl hejtman Martin Půta na svém facebookovém profilu.

Foto: Martin Půta FB