VIDEO: Tento zloděj za sebou zamyká. Policisté žádají o pomoc při jeho hledání

zdroj: Policie JMK

BRNO – Brněnští kriminalisté se obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při hledání pachatelů vloupání do koláren bytových domů v Brně Starém Lískovci.

Ve dvou případech, ke kterým došlo na přelomu července a srpna letošního roku, se jim podařilo zajistit kamerový záznam, na kterém je vloupání zachyceno. Na videu je vidět šikovný zloděj, který se nejprve vloupal do kanceláře správce, ve kterém našel krabičku s klíči od místností v suterénu. Pomocí klíčů se potom jednoduše dostal do kolárny, ze které ukradl téměř nové jízdní kolo v hodnotě 11 tisíc korun. Aby se na krádež nepřišlo moc brzo, nezapomněl za sebou kolárnu řádně uzamknout. Stejného muže zachytily kamery v jiném domě při vloupání s komplicem, který mu hlídal bezpečný prostor, zatímco překonával zámky dveří. Ze záběru je patrné, že je během své práce mnohem klidnější, než na záznamu, kdy byl v akci sám. „V tomto domě se ztratila dvě jízdní kola v hodnotě 35 tisíc. Je však pravděpodobné, že tito muži mohou mít na svědomí i další krádeže. Pokud je tedy poznáváte, zavolejte nám na linku 158,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.