Fakultní nemocnice Brno zpřísňuje vstupy do areálu nemocnice

Zdroj: FN Brno

BRNO – Z důvodu zhoršující se situace ohledně epidemie koronaviru se rozhodla brněnská nemocnice zpřísnit vstupy do areálu nemocnice. Opatření vstoupí v platnost v pondělí 5. října.

V areálu Bohunice bude sloužit vrátnice z ulice Kamenice pouze pro vjezdy a výjezdy automobilů, nikoliv pro pěší. Vstup z ulice Jihlavské bude pouze pro pěší zaměstnance nemocnice, a to prostřednictvím čipové karty. Průchod pro veřejnost je uzavřen. „Vstup z ulice Netroufalky bude oddělen pro veřejnost a zaměstnance a dárce krve. Teplota se měří jen pacientům a veřejnosti, volný vstup mají zaměstnanci a dárci krve. Těm bude teplota změřena až na transfúzním oddělení,“ řekl Pavel Žára z Centra komunikace.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vstup do areálu Dětské nemocnice z ulice Černopolní hlavní bránou bude oddělen zvlášť pro zaměstnance a zvlášť pro veřejnost. Při zhoršení epidemiologické situace se přistoupí k měření teploty termokamerou, do areálu se vozidlem dostanete z ulice Černopolní.

Do porodnice na Obilním trhu se v pracovní době dostanete hlavním vchodem. U Centrální evidence pacientů vám bude změřena teplota. V mimopracovní době vstupují pacienti bočním vchodem z ulice Údolní. Zde je i vjezd vozidel do areálu. U vrátnice se teplota neměří, měří se až na příjmové ambulanci. Tímto vchodem vstupují také všichni zaměstnanci nemocnice.