Koronavirus se dostal do základní školy v Kloboukách. Kvůli karanténě je uzavřená jídelna

ZŠ Valašské Klobouky. Foto: město Valašské Klobouky

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Testy potvrdily onemocnění covid-19 u několika žáků i zaměstnanců Základní školy Valašské Klobouky. Uzavřít se musela mimo jiné školní jídelna. Informovala o tom dnes mluvčí radnice Lenka Zvonková.

V souladu s pokyny krajské hygienické stanice se karanténa dotkla některých tříd, pedagogů, a to především vychovatelek v družině, a celého personálu školní kuchyně. „Od pátku 2. října muselo vedení školy jídelnu uzavřít a hledat cestu k zajištění náhradního stravování. Od úterý 6. října bude žákům polední jídlo poskytováno formou studených balíčků,“ sdělila Lenka Zvonková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

O opatřeních a situaci s rodiči škola komunikuje prostřednictvím rozhraní EduPage. „Od zjištění výskytu onemocnění covid-19 koordinujeme veškeré své následné kroky a nastavovaná opatření s krajskou hygienou. Intenzivně komunikujeme s rodiči žáků a informujeme je o připravovaném postupu. V nejbližší době je oslovíme ohledně potvrzení zájmů o zajišťování náhradních obědů,“ uvedla statutární zástupkyně ředitele Ivana Sedláková.

Škola se stále snaží striktně dodržovat přísná hygienická pravidla. „Všichni pravidelně používáme dezinfekci, respektujeme pravidla pro omezené setkávání dětí a nosíme roušky povinně i na prvním stupni. Věříme, že situaci dobře zvládneme,“ vzkázala Ivana Sedláková.

Aktuálně je ve Zlínském kraji 1824 lidí, u kterých je prokázáno onemocnění covid-19. Z toho 724 nemocných je na Uherskohradišťsku, 517 na Zlínsku, 442 na Kroměřížsku a 136 na Vsetínsku. Krajští hygienici za dobu epidemie evidují 11 úmrtí s covidem.