Obchvat Velký Beranov bude hotov v termínu

VYSOČINA – Práce na obchvatu Velký Beranov, který má být hotov do začátku listopadu, postupují nyní přesně podle harmonogramu. Tato největší silniční stavba v 20leté historii Kraje Vysočina, jenž má urychlit spojení Jihlavy s dálnicí D1, bude tedy dokončena podle plánu.

Na úseku o délce 4,25 má stát pět nových mostů, opěrná zeď a protihluková stěna. Součástí stavby je i přemístění tří autobusových zastávek a propojení místní části Nové Domky s novou silnicí, včetně úpravy hráze místního rybníka. „Zhruba čtrnáctidenní zpoždění, které stavba během jara kvůli nepříznivé epidemiologické situaci nabrala, bylo postupně díky skvělé organizaci práce staženo. Na první pohled je jasné, že stavba je pod kontrolou a řidiči se po více než čtyřkilometrovém novém úseku projedou už 30. října odpoledne,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.

V těchto dnech probíhá na vybraných úsecích pokládka obrusných vrstev asfaltu, vysazování stromů a keřů, osazují se svodidla a dláždí příkopy pro odvod dešťové vody. Do několika dní bude dokončeno dopravní značení. V příštích čtrnácti dnech pak budou na obchvat napojeny téměř všechny silnice.