Odložený půlmaraton v Olomouci je zcela zrušen

OLOMOUC – Do Mattoni 1/2Maraton Olomouc zbývá 10 dní, běžci už měli znát svá startovní čísla a místo toho dnes přišel od organizátorů e-mail o zrušení závodu. Po 10 letech tradice se populární závod letos poprvé neuskuteční.

„Jako bychom se vrátili v čase, kdy jsme na jaře seděli v kanceláři a čekali na tiskovou konferenci… Tenkrát, stejně jako nyní, došlo k většímu omezení, než jsme čekali. Bohužel, s omezením na 20 účastníků na venkovních akcích není v letošním roce možné uspořádat Mattoni 1/2Maraton v Olomouci, Českých Budějovicích a Karlových Varech,” uvedl Tomáš Coufal, event director.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Zrušení půlmaratonu postihne také doprovodné aktivity jako jsou dm rodinné běhy a olomoucké Moravia Sport Expo. Pro organizátory to nebylo lehké rozhodnutí, do poslední chvíle byli připraveni závod uspořádat. Byli v jednání s lokální hygienickou stanicí, zástupci města a kraje i s World athletics a snažili se najít možná řešení. Bohužel však aktuální situace velkým běžeckým závodům nepřeje. RunCzech i přesto vyjde běžcům vstříc a své startovné si mohou převést na rok 2021 nebo dokonce na rok 2022.