Řidička přirazila stojící auto se dvěma dětmi až na zídku domu

Foto: HZS Zlínského kraje

ZLÍNSKO – Dramatické chvíle si dnes prožila matka ze Štítné nad Vláří. Ta právě usadila dvě malé děti do zaparkovaného auta, když vtom do něj narazil projíždějící vůz. Všichni zúčastnění skončili v nemocnici.

Pár minut před půl devátou vyjížděli hasiči ze Slavičína a Valašských Klobouk k nehodě dvou osobních aut. „K nehodě došlo ve Štítné nad Vláří, kde v zastavěné ulici narazila řidička do zaparkovaného auta, stojícího mimo komunikaci. Stojící vozidlo po nárazu skončilo v zídce vedlejšího domu,“ sdělila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V době nárazu seděly v zaparkovaném autě dvě malé děti, které tam pár vteřin předtím posadila jejich matka. „Děti byly naštěstí již připoutané. Žena už do vozu nestihla nastoupit. Děti i obě řidičky skončily v péči posádky zdravotnické záchranné služby. Ta je transportovala do krajské nemocnice ve Zlíně,“ vylíčila Javoříková.

Hasiči u aut provedli protipožární opatření, odpojili autobaterie a dětem věnovali dráčky Záchranáčky. „Komunikace byla v době zásahu složek IZS řízena kyvadlově. Po ukončení šetření ze strany dopravní policie odtáhli hasiči vozidlo stojící uprostřed cesty mimo vozovku. Nakonec uklidili silnici od střepů a úlomků z aut a vrátili se zpět na své stanice,“ dodala Lucie Javoříková.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje