Spadené stromy, uvolněné střechy. Hasiči likvidují následky silného větru

Zásah v Lipníku nad Bečvou

OLOMOUCKÝ KRAJ – Jak meteorologové předpovídali, foukal včera v Olomouckém kraji silný vítr. Poryvy větru kácely stromy a uvolňovaly střechy domů. Hasiči za včerejšek evidují 90 událostí souvisejících se silným větrem, během noci vítr komplikoval situaci nadále zejména v okrese Jeseník.

90 událostí souvisejících se silným větrem zaevidovali včera hasiči v Olomouckém kraji. Nejvíce zasaženy byly okresy Jeseník, Přerov a Olomouc. Jednalo se o spadené stromy na silnicích, energetických rozvodech, v parcích a zajištění plechů na střechách domů. „V terénu jsou profesionální i dobrovolné jednotky v celém kraji,“ uvedl na Twitteru krajský mluvčí hasičů Radek Buryánek. Hasiči si neodpočinuli ani přes noc, silný vítr až do rána vanul zejména v okrese Jeseník, kde od včerejšího večera hasiči zaevidovali více jak 70 událostí a odstraňovali následky větrných poryvů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Zásah na Jesenicku