Polívka v televizi v sobotu i neděli, a pro jistotu ještě v týdnu!

Oblíbený seriál Polda s Michalem Břízou v podání Davida Matáska se vrátil. A přesto, že seriál bude už od příštího dílu postrádat Igora Orozoviče, kterého vystřídá Vladimír Polívka, své diváky neztratil. Otázka je, jak dlouho bude diváky bavit sledovat Polívku několikrát týdně v televizi. Po Tváři a Poldovi jej budou vídat i ve Slunečné. Nebude trochu přepolívkováno? 

Na konci předešlé řady odchází Michal Bříza (David Matásek) od policie. Zjistí totiž, že mu kolegové celou dobu tajili, že muž, který jej před dvaceti lety postřelil a přivedl do kómatu, stále žije. Andrej (Igor Orozovič) tedy dostane nového kolegu Vojtěcha (Vladimír Polívka). „Smál jsem se. Protože vždycky si děláme legraci, a to nejenom v Poldovi, že když onemocním, vezme to za mě Polívka. Lidi si nás totiž šíleně pletou,“ přiznává s úsměvem Igor Orozovič. Zatímco Andrej je stále tím nesmělým a pořádkumilovným policistou, Vojta je vlastně mladším vydáním Michala Břízy. Sympatický drzý rebel, který si nepotrpí na úřední postupy ani na pořádek na stole.

Musím říct, že s dalším natáčením jsem už nepočítal, a je zajímavé, že nabídka na další sérii přišla na dotočné. Tedy pět dnů po skončení natáčení. Tam jsem si řekl, že to tedy ještě zkusíme, pokud o to bude ze strany diváků zájem. Igor na to už nekývl, a to mě moc mrzelo, ale chápal jsem jeho důvody,“ přiznává David Matásek, který když se dozvěděl, že jedním z kandidátů na nového parťáka bude Vladimír Polívka, byl překvapený. „Bylo mi řečeno, že ta další série bude trochu jiná, jinak napsaná a po boku mi bude stát Vladimír, který nebude žádná náhrada, ale rovnocenný parťák. Tak jsem byl moc rád a věděl jsem, že to je správná cesta.“