První úspěch v boji o vodu: Soud zrušil rozhodnutí báňského úřadu o těžbě štěrkopísku

zdroj: Za vodu pro lidi

HODONÍN – Proti těžbě štěrkopísku, která by mohla ohrozit zdroj pitné vody pro 140 tisíc lidí, dlouhodobě bojuje řada obcí na Hodonínsku a Uherskohradišťsku. Rozhodnutí soudu je pro ně první úspěch.

Krajský soud v Brně v úterý zrušil rozhodnutí báňského úřadu o těžbě štěrkopísku u Moravského Písku na jihovýchodě Moravy. Věc úřadu vrátil k novému řízení. Proti těžbě nedávno protestovaly tisíce lidí při pochodu Za vodu pro lidi. Těžbu štěrkopísku odmítá řada obcí Hodonínska, Jihomoravský kraj i Vodovody a kanalizace Hodonín. Obávají se ohrožení blízkého zdroje pitné vody pro 140 tisíc lidí v širokém okolí. „Teď budeme čekat na ďáblova advokáta, jestli podá kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu. Pokud stížnost podá, bojujeme dál. V tuto chvíli nemůže dál probíhat správní řízení k povolení těžby,“ uvedla Kateřina Hanáková z Mikroregionu Ostrožsko-Veselsko.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.