Seniorka upadala do bezvědomí, stačila si ještě ale zavolat pomoc

Ilustrační foto.

BRNO – O tom, že tísňové tlačítko může zachránit život, se přesvědčila sedmaosmdesátiletá seniorka z Králova Pole. Když začala mít závratě a upadat do bezvědomí, rychle zmáčkla čudlík a na operačním středisku městské policie se rozezvučel signál.

Ten znamenal jediné, některý z klientů zapojených do centra tísňového signálu potřebuje pomoc. Strážníci po telefonu zjišťovali, co se děje, žena jim řekla, že se necítí dobře a i po hlase bylo slyšet, že je rozrušená. Také jim ještě sdělila, že trpí poruchami krevního oběhu. To už hlídka na nic nečekala, vyrozuměla záchrannou službu a sama se vydala s rezervním klíčem na seniorčinu adresu. „Po otevření našla ženu, která si stěžovala na závratě a chvílemi upadala do bezvědomí,“ řekla k případu tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Než stačila přijet sanitka, hlídka se o seniorku postarala a kontrolovala její životní funkce. Záchranná služba ji po prvotním ošetření odvezla do bohunické nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.