Zatímco si připíjeli, mladík muže okradl o mobil

Ilustrační foto.

BRNO – Dva mladíci se u hlavního nádraží připojili k pro ně neznámému muži a snažili se s ním navázat rozhovor. Přitom mu však jeden z nich tahal z tašky mobilní telefon. Vše naštěstí zachytily kamery.

Mladší muži se měli k opilému muži, který kličkoval ze strany na stranu a několikrát téměř upadl. Oslovili ho, podpírali a přitom mu sahali na batoh. „Doprovodili ho ke vchodu v Benešově ulici, posadili se vedle něj a začali si s ním povídat,“ řekl k případu tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Když byl opilý muž zaujatý rozhovorem, jeden z mladíků se pokusil rozepnout jeho batoh. Poté prohledával jeho obsah, až se mu podařilo narazit na mobilní telefon. To už ale o všem věděly hlídky městské policie, které čekaly na pokyny z nedalekého střediska. Lupič si s nic netušícím okradeným připíjel vodkou a poté si spolu podali i ruce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

To už hlídka na nic nečekala a dorazila na místo. Dvojici podezřelých si odvedla stranou, jeden z mužů stačil mobilní telefon vytáhnout z kapsy a položit na schod. To vše ale natáčely kamery. Mladíci se vymlouvali, že netuší, co od nich strážníci chtějí a že jen pomáhali svému kamarádovi. Opilý muž ale toto tvrzení odmítal a hlídce řekl, že dotyčné nezná. K tomu všemu vyšlo také najevo, že mladší z podezřelých je v hledáčku policie. Strážníci proto případ i s kamerovými záznamy předali k dalšímu šetření republikové policii.