Druhé kolo začalo. Kandidáti na post senátora dostali první hlasy od voličů v karanténě

Foto: Zlínský kraj

ZLÍNSKO, UHERSKOHRADIŠŤSKO – Na tři stanoviště drive-in ve Zlínském kraji dnes dorazili voliči, kteří jsou kvůli koronaviru v karanténě. Možnosti využilo celkem 64 lidí. Zbytek voličů v izolaci může ještě využít hlasování pomocí přenosné schránky, přihlásit se musí do čtvrtečního večera.

Od 7:00 do 15:00 rozhodovali první voliči o senátorech pro obvod 78 Zlín, kde spolu soupeří Tomáš Goláň a Pavel Stodůlka, a také pro obvod 81 Uherské Hradiště, kde se do druhého kola probojovali Ivo Valenta a Josef Bazala. „Na stanoviště ve Zlíně přijelo 10 voliči, v Uherském Hradišti 54, a o drive-in ve Vsetíně neprojevil zájem žádný z motorizovaných občanů,“ sdělila dnes mluvčí kraje Adéla Kousalová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na každém stanovišti postavili vojáci volební stan. V nich pracovala volební komise, v níž byl vždy jeden zapisovatel a tři vojáci, kteří mu asistovali. „Vše proběhlo naprosto hladce a bez problémů. Pro ostatní voliče v izolaci, kteří nevyužili drive-in, zůstává možnost volit prostřednictvím přenosných schránek v pátek a v sobotu,“ uvedla Pavlína Nováková, vedoucí oddělení organizačních činností a neziskového sektoru krajského úřadu.

Voliči v izolaci ještě stále mohou využít jinou metodu hlasování. „Voliči, kteří chtějí využít přenosné schránky, se musí nejpozději do čtvrtka 8. října do 20:00 nahlásit na telefonních číslech krajského úřadu 577 043 971 nebo 577 043 972,“ dodala Nováková.

Do dnešní 15. hodiny se o přenosnou schránku zatím přihlásilo 14 zájemců. O příchod volební komise se schránkou do pobytového zařízení ve Zlínském kraji neprojevilo zájem žádné z nich.