Na jihu Čech podepsali memorandum. Koaliční vyjednávání zdá se spějí ke konci

ODS, KDU-ČSL + TOP 09, ČSSD a Jihočeši 2012 podepsali memorandum o spolupráci (zdroj FB Jihočeský kraj - oficiální)

JIHOČESKÝ KRAJ – Povolební vyjednávání v kraji zdá se spějí ke svému konci. Zástupci ODS, KDU-ČSL + TOP 09, ČSSD a Jihočeši 2012 podepsali totiž memorandum o spolupráci. Nový hejtman i koalice je tak již na dosah.

K podpisu došlo v úterý 6. října v budově krajského úřadu v Českých Budějovicích. Na jeho základě by se po krajských volbách měl stát nástupcem hejtmanky Ivany Stráské Martin Kuba a jeho prvním náměstkem František Talíř.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Já osobně i celý náš tým považujeme tohle složení s převahou středopravicových subjektů za nejlepší možné řešení, abychom dokázali čtyři roky naplno pracovat a plnit to, co jsme vám Jihočechům slíbili. Pokud máme tenhle tým vést, musí za námi být vidět výsledky. Z toho neslevím,“ uvedl Martin Kuba na svém facebookovém profilu.

K podpisu koaliční smlouvy by pak mělo dojít příští týden. V pětapadesáti členném jihočeském zastupitelstvu by takto vzniklá koalice měla 29 křesel s většinou tří hlasů. Voliči rozhodli o tom, že ANO získalo dvanáct mandátů stejně jako druhá ODS, Piráti devět, KDU-ČSL + TOP 09 sedm, ČSSD šest, STAN pět a Jihočeši 2012 čtyři.

S využitím tiskové zprávy