Mladá řidička se na dálnici D2 otočila do protisměru. Cestu jí zablokoval kamioňák

ilustrační foto

BRNO-VENKOV – Nedostatečná řidičská zkušenost zřejmě mohla ve středu před polednem za velmi riskantní manévr teprve osmnáctileté řidičky. Ta u Modřic omylem najela na dálnici D2 v protisměru.

Řidička chtěla jet původně směrem na Brno, ale u Modřic omylem najela na D2 ve směru na Bratislavu. Tam zazmatkovala a otočila se se svým vozem do protisměru, aby se vrátila. Dálnici totiž chtěla opustit na stejném místě, na kterém na ni najela. Naštěstí se jen pár metrů po tomto manévru potkala s duchapřítomným řidičem protijedoucího kamionu, který ji svým vozem zahradil cestu a donutil ji tak zastavit. Událost tak naštěstí skončila bez nehody.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policejní mluvčí David Chaloupka připomíná, že pokud se jakýmkoli nedopatřením dostanete na dálnici do protisměru, je nejvhodnější odstavit vozidlo co nejvíce na kraji vozovky, rozsvítit výstražná světla, vozidlo i dálnici  nejkratší cestou opustit. Teprve za svodidly volejte tísňovou linku 158.