Při požáru bytu v panelovém domě byly evakuovány tři desítky obyvatel

Požár bytu v panelovém domě ve Větřním na Českokrumlovsku (zdroj HZS Jihočeského kraje)

ČESKOKRUMLOVSKO – Požár jednoho z bytů dnes v noci zaměstnal hasiče na Českokrumlovsku. Hořelo v jednom z bytů v panelovém domě. Evakuováno bylo třicet jeho obyvatel, dva lidé se nadýchali zplodin.

Hořet začalo zhruba půl hodiny po půlnoci v panelovém domě v ulici Na Vyhlídce ve Větřní na Českokrumlovsku. „Ohnisko požáru bylo v obývacím pokoji bytu ve druhém patře šestipatrového domu. Hořela zde čalouněná sedací souprava s tím, že požár se rychle rozšířil i na další vybavení pokoje,“ popsala mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V bytě se v době požáru nacházely dvě osoby, které se nadýchaly zplodin. Na místě je museli ošetřit záchranáři. „Z celého domu se samovolně evakuovalo celkem třicet osob. Nikdo z nich žádné zranění neutrpěl,“ uvedla Matějů.

Požár bytu v panelovém domě ve Větřním na Českokrumlovsku (zdroj HZS Jihočeského kraje)

Požár byl zcela uhašen po jedné hodině v noci. „Příčina vzniku požáru je v šetření, vyšetřovatelé pracují se dvěma verzemi: technickou závadou na elektroinstalaci nebo nedbalostí,“ dodala mluvčí hasičů. Škoda byla vyčíslena na částku 250 000 korun a hodnota uchráněného majetku je 1 000 000 korun.