Muž se zřítil ze srázu. Z nepřístupného terénu ho hasiči transportovali vrtulníkem

ilustrační foto: HZS JMK

ZNOJMO – V sobotu krátce po třinácté hodině přijali hasiči žádost o záchranu zraněného turisty. Turista se nedaleko znojemské přehrady zřítil ze srázu. Hasiči jej transportovali do nemocnice vrtulníkem.

Turista byl v nepřístupném terénu v lokalitě Mločí údolí nedaleko Vodní nádrže Znojmo. K místu vyjela profesionální jednotka ze Znojma. Ke zraněnému muži se hasiči přepravili od hráze přehrady po vodní hladině na člunu. Po vyšetření muže lékařem rozhodl velitel zásahu o jeho dalším transportu vrtulníkem. Policejní vrtulník s hasičskými leteckými záchranáři a také vrtulník letecké záchranné služby vzlétly z Brna. Letečtí záchranáři zraněného muže naložili na palubu policejního vrtulníku a přepravili jej na bezpečné místo, kde mohl přistát vrtulník záchranné služby. Hasiči přeložili zraněného z policejního do záchranářského vrtulníku. „Muž středního věku utrpěl těžké zranění pánve a vrtulník ho transportoval na urgentní příjem do nemocnice v brněnských Bohunicích,“ sdělila mluvčí jihomoravské záchranky Hedvika Kropáčková. „Celá akce byla ukončena krátce po šestnácté hodině,“ uvedl mluvčí jihomoravských záchranářů Filip Venclovský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

zdroj: HZS JMK