Nemocnice na jihu Čech omezují provoz. Připravují se na nárůst pacientů s Covidem

Nemocnice České Budějovice (zdroj FB Nemocnice České Budějovice a. s.- oficiální)

JIHOČESKÝ KRAJ – Počet hospitalizovaných pacientů s Covid-19 je několikanásobně vyšší než v jarních měsících, i přesto jihočeské nemocnice doposud fungovaly ve víceméně běžném režimu. Nyní však přistupují k částečnému omezení provozu.

Děje se tak na základě dosavadních zkušeností s léčbou pacientů s Covid-19 a modelací možných scénářů budoucího vývoje. Půjde o odložení, hospitalizací, operací a výkonů naplánovaných do konce října 2020, u kterých to je medicínsky bezpečné.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„S přiměřeným předstihem tak získáme rezervní kapacitu pro pacienty s Covid-19, kteří do nemocnic přijdou ve větším počtu v druhé polovině října. Na konci minulého týdne přistoupila k postupnému omezování plánovaných výkonů Nemocnice Tábor a Nemocnice Písek,“ uvedla předsedkyně holdingu Jihočeské nemocnice Zuzana Roithová.

Další nemocnicí, která omezí svůj provoz od tohoto týdne, je ta českobudějovická. „Omezíme plánovanou péči na Chirurgickém, Urologickém, Gynekologickém, Kožním, Neurochirurgickém oddělení a v Kardiocentru. Pacienty, kterých se omezení bude týkat, dopředu vyrozumí naši zaměstnanci telefonicky, SMS či emailem, stejně jako na jaře tohoto roku,“ sdělil předseda představenstva Nemocnice České Budějovice Michal Šnorek.

„Zaměstnancům všech našich nemocnic děkujeme za skvělou spolupráci. Opět se v této nelehké době ukazuje, že pracovníci všech profesí tvoří bezva tým a následující období tak společně zvládneme. Jsme připraveni a víme, co musíme udělat dnes, za týden i na začátku listopadu,“ uzavírá Roithová.