Řidiči pozor, na Jesenicku sněží. Silnice přes Červenohorské sedlo je špatně průjezdná

JESENICKO, ŠUMPERSKO – Policie informovala o komplikacích, které nastaly dnes ráno na silnici první třídy přes Červenohorské sedlo. V tomto místě sněží a tvoří se ledovka. Policie asi na dvě hodiny silnici zcela uzavřela. Nyní je cesta opět plně průjezdná.

Policie dnes upozorňuje všechny řidiče, kteří jedou po silnici přes Červenohorské sedlo, na horší sjízdnost silnice. „Protože v tomto úseku sněží a tvoří se ledovka, nákladní vozidla nemohou vyjet a zůstávají stát na krajnici. Při jízdě tak buďte opatrní a neriskujte,“ uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Kvůli špatné sjízdnosti byla silnice před devátou hodinou asi na dvě hodiny zcela uzavřena. Osobní auta a dodávky mohly úsek objet přes Brannou a Ostružnou, kamiony musely počkat na vyčištění silnice. O tři čtvrtě na jedenáct byl zprůjezdněn pruh od Jeseníku do Šumperku, deset minut po jedenácté hodině zprovoznila policie i druhý směr.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .