Jaký bude Žižka Petra Jákla? Nabitý hvězdami!

JIŽNÍ ČECHY – Historický velkofilm Jan Žižka vznikal na mnoha lokacích ve středních a jižních Čechách, či v Praze na Karlově mostě a je nabitý celosvětové uznávanými hereckými hvězdami. Jste zvědaví, podle čeho Petr Jákl vybíral herce do role Žižky samotného, Zikmunda, či Václava IV.?

Aby měl Jáklův film větší šanci uspět i v zahraničí, bylo nutné sáhnout po zvučných jménech. Role krále Zikmunda, přezdívaného „liška ryšavá“, se tedy s nadšením ujal charismatický britský herec Matthew Goode, kterého můžete znát například z filmu Woodyho Allena Match Point – Hra osudu. Jasnou volbou byl i Karel Roden v roli krále Václava IV.  „Karel Roden byl pro mě naprosto jasná volba už od začátku. Krále Václava jsem si vždycky představoval takhle. Navíc je to skvělý herec a má zkušenosti i s velkými zahraničními filmy.“ popisuje Jákl svou volbu „vysněného“ krále, který si zahrál i několik scén s hollywoodskou hvězdou Michaelem Cainem. „Češi jsou skutečně milí. A vysocí! Už jenom tady na natáčení… režisér, moje asistentky, moji herečtí kolegové… Jak vy to děláte?“ vtipkoval po natáčení pětaosmdesátiletý Angličan  Michael Caine , který se své role lorda Boreše zhostil tradičně jako profesionál.

A to nejlepší na konec. Hlavní roli Jana Žižky svěřil Jákl Benu Fosterovi, známému ze snímků Warcraft: První střet, X-Men: Poslední vzdor, či 3:10 Vlak do Yumy. Ve filmu Jan Žižka však na jaře příštího roku uvidíte i Ondřeje Vetchého, Jana Budaře či Marka Vašuta.