Mateřské školy v Českém Krumlově zůstávají otevřené, ubezpečil starosta

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

ČESKÝ KRUMLOV – Rodiče dětí v mateřských školách si mohou alespoň prozatím oddechnout. Ty zůstávají dosud v provozu, případné uzavření je v kompetenci jejich zřizovatelů. Český Krumlov zřizuje sedm mateřských škol, které chce udržet v provozu i nadále.

Od 14. října 2020 přecházejí základní školy v celé České republice na tři týdny na online výuku. „Přerušení činnosti českokrumlovských základních škol probíhá v rámci možností bezproblémově,“ konstatuje starosta Dalibor Carda.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Kromě čtyř základních škol zřizuje město Český Krumlov sedm mateřských školek, které zůstanou v provozu. „S pracovníkem krizového řízení a vedoucí odboru školství jsme se shodli, že chceme mateřské školky udržet v provozu i nadále. Chápeme, že jejich uzavření by rodičům způsobilo jen další komplikace, proto pokud to situace dovolí, necháme je otevřené,“ ubezpečuje starosta.