Na Chrudimsku, Pardubicku a Moravskotřebovsku hrozí povodně

PARDUBICKÝ KRAJ – Meteorologové vydali výstrahu na vydatný déšť a s ním související povodňové jevy. V Pardubickém kraji hrozí na Pardubicku, Chrudimsku a Moravskotřebovsku nejvyšší stupeň povodňové aktivity.

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu pro následující hodiny a dny. Vlivem tlakové níže se očekává během úterý postupně na většině území déšť, na severu a severovýchodě později i vydatný. Vydatné deště hrozí i v noci z úterý na středu a po celý středeční den. V polohách nad 800 m se očekávají srážky smíšené nebo sněhové. Srážkové úhrny mohou na některých místech dosáhnout ojediněle kolem 50 mm, což povede v zasažených oblastech ke vzestupům hladin vodních toků.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

V místech s vyšším nasycením půdy mohou být vzestupy hladin výraznější. Na Chrudimsku a Pardubicku a nově i na Moravskotřebovsku mohou mít vydatné deště za důsledek dosažení až třetího, nejvyššího stupně povodňové aktivity. Hrozí tedy extrémní nebezpečí a povodňové ohrožení.

Vysoký stupeň nebezpečí a dosažení až druhého stupně povodňové aktivity se čeká na Králicku, Lanškrounsku a Žamberecku. V ostatních částech Pardubického kraje by mělo jít o povodňovou bdělost.

Srážky by měly ustávat v noci ze středy na čtvrtek.

Foto: HZS a ČHMÚ