Nemocnice Kyjov hledá brigádníky a lidi ke hlídání dětí zdravotníků

zdroj: Nemocnice Kyjov

HODONÍN – Nemocnice Kyjov hledá brigádníky na výpomoc s ohledem na zvýšený objem poskytované péče v souvislosti s covidovou situací a jen omezený počet zaměstnanců nemocnice.

Vítáni jsou především lidé se zkušenostmi ze zdravotnického provozu: bývalé zdravotní sestry,  zdravotní sestry na rodičovské dovolené,  zdravotníci, studenti zdravotnických škol a všichni, kteří jsou připraveni pomoci. „Současně hledáme dobrovolníky z Kyjova i okolních obcí, kteří by byli ochotni hlídat děti našich zdravotníků během pracovního dne. Zájemci se mohou hlásit náměstkyni ošetřovatelské péče Veronice Neničkové, která ráda poskytne podrobnější informace. Telefonicky na 518601211, případně prostřednictvím e-mailu nenickova.veronika@nemkyj.cz,“ uvedla nemocnice na své oficiální stránce na sociální síti.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Počet covid pozitivních osob v hodonínském okrese nadále prudce narůstá. Úměrně s tím roste i počet případů se závažnějším průběhem nemoci, které si žádají hospitalizaci. V Nemocnici Kyjov se dostávají do situace, kdy lůžka vyčleněná pro covidové pacienty přestávají dostačovat a musí hledat další prostory pro hospitalizované pacienty. Jsou nuceni rušit provoz některých oddělení a odkládat neakutní výkony tak, aby zajistili personální i lůžkové kapacity pro případy, které nesnesou odkladu. „Z pozice ředitele kyjovské nemocnice vyzývám veřejnost k respektování hygienických opatření. Ochrana nosu a úst, používání dezinfekce, dodržování bezpečných rozestupů, to vše může pomoci zpomalit šíření nákazy tak, aby nedošlo k neúměrnému zahlcení zdravotnického systému. Následky by v takovém případě mohly být fatální,“ sdělil ředitel Nemocnice Kyjov Lubomír Wenzl.