Nová železniční odbočka v Rajhradě umožní předjíždění na trati z Břeclavi do Brna

ilustrační foto

BRNO-VENKOV – Nová odbočka Rajhrad zlepší už v příštím roce dopravní kapacitu mezinárodního železničního koridoru mezi Brnem a Břeclaví.

Úprava pomůže řešení kolizních situací mezi dálkovou a regionální dopravou. Správa železnic vyhlásila veřejnou zakázku na jejího zhotovitele. Vložení čtyř nových výhybek v železniční zastávce Rajhrad umožní předjíždění vlaků v traťovém úseku Modřice – Hrušovany u Brna, což podle železničářů napomůže zejména řešení kolizních situací mezi dálkovou a regionální dopravou. Předpokládá se, že realizace prací bude probíhat během celého příštího roku. „Předpokládané celkové náklady stavby dosahují 319 milionů korun. Obsahem stavby je rekonstrukce železničního svršku a spodku v délce 870 metrů,“ uvedla Správa železnic na svém webu. Současně dojde k náhradě silničního nadjezdu v Holasicích a opravě nedalekého železničního mostu. Zastávka Rajhrad získá v rámci stavby také nové informační zařízení s odjezdy vlaků, umístěné u výpravní budovy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.