VIDEO: Šílený řidič ohrozil centrum Prahy. Divoká honička skončila až v Revoluční ulici

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

PRAHA – Šílená honička centrem Prahy se odehrála na namoklých silnicích. Pronásledovaný řidič porušil mnoho předpisů, ohrozil několik osob a nakonec byl lapen v Revoluční ulici.

Hlídka Astra 140 si v Klimentské ulici všimla osobního vozu Audi, které vjelo do Barvířské ulice,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Problém byl v tom, že vozidlo porušilo značku zákaz vjezdu všech motorových vozidel. Navíc při odbočovacím manévru ohrozilo ženu na přechodu. Strážníci proto rozsvítili majáky a nápis STOP a vydali se za stříbrným vozem.

Řidič pronásledovaného vozu však zvýšil rychlost a začal před strážníky zběsile ujíždět. Nerespektoval při tom zákazy vjezdu, ani červené na semaforech, ohrožoval ostatní účastníky provozu, řidiče i chodce, a počínal si velmi nebezpečně.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Člen posádky Astra 140 informoval informoval vysílačkou další autohlídky,“ dodala mluvčí. Až v ulici Revoluční byl vůz zastaven několika autohlídkami strážníků, které vozidlu zablokovaly možnost další jízdy, a pomocí namířené zbraně byl řidič donucen opustit vozidlo. Protože hrozilo, že z místa uteče, byla mu nasazena pouta. Orientační dechová zkouška na alkohol byla negativní. Testu na drogy se čtyřicetiletý cizinec odmítl podrobit. Následně si ho převzala Policie ČR k dalšímu řešení.