Hladiny Moravy i Bystřice v Olomouci dál stoupají, hrozí i uzavření Myší díry

OLOMOUC – Vytrvalé deště působí problémy i na Olomoucku. V oblasti povodí horní Moravy během včerejšího dne a noci spadlo okolo 50 milimetrů srážek. V důsledku toho nadále rostou průtoky v korytě řeky Moravy a jejích přítoků.

V Olomouci na vodočtu Nové Sady byla dnes ve 14 hodin naměřena aktuální hodnota výšky hladiny Moravy 339 centimetrů, zatímco v 9 hodin ráno to bylo 288 centimetrů. Hodnota 1. stupně povodňové aktivity je 360 centimetrů. S ohledem na vývoj srážkové činnosti by řeka Morava měla na území města Olomouce kulminovat v pátek 16. října, kdy se předpokládá, že bude dosaženo hodnoty hladiny v blízkosti 2. stupně povodňové aktivity.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Na řece Bystřici a na Trusovickém potoku bylo dosaženo dnes v ranních hodinách 1. stupně povodňové aktivity. Tok nadále stoupá. Proto město upozorňuje, že může dojít k lokálnímu rozlití vody mimo koryto Bystřice, zejména v prostoru takzvané „Myší díry“. Pokud by se tak stalo, bude muset být uzavřen podjezd v ulici Milady Horákové. Lidé by se ani neměli pohybovat v blízkosti vodních toků.

„Aktuální situaci na vodních tocích a hydrometeorologickou předpověď nadále podrobně monitorují pracovníci odboru ochrany. O případném zhoršení situace budeme Olomoučany neprodleně informovat,“ ubezpečil Martin Major, náměstek primátora, který má na starosti oblast ochrany obyvatel.

Povodňová situace v ČR