Křižovatka u zlínského nádraží se promění v kruhový objezd

Vizualizace: město Zlín

ZLÍN – Právě vrcholí přípravy na stavbu kruhového objezdu na křižovatce ulic Vodní, Bartošova a Trávník. Projekt počítá se zatrolejováním a trasami pro pěší a cyklisty. Stavět by se mělo začít v příštím roce.

Křižovatka u autobusového nádraží je nyní řešena jako úrovňová bez usměrnění dopravních proudů. „Místo kapacitně nevyhovující křižovatky se vybuduje nová okružní křižovatka se dvěma přídavnými pruhy, takzvanými bypassy, oba budou mezi ulicí Trávník a Vodní. Okružní křižovatka zajistí dostatečnou kapacitu pro průjezd osobní i hromadné dopravy včetně kloubových vozů MHD. Stávající pěší trasy budou rekonstruovány a doplněny o střední dělící ostrůvky pro bezpečný pohyb chodců a cyklistů,“ popsal chystané změny mluvčí magistrátu Tomáš Melzer.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„V rámci realizace stavby bude velmi složitá koordinace dopravy. Projekt je nyní fázi podání žádost o změnu územního rozhodnutí, současně probíhá projektová příprava dokumentace pro získání stavebního povolení. Zahájení stavebních prací se předpokládá v roce 2021. Předpokládané finanční náklady stavby dosahují téměř 30 milionů korun,“ sdělil radní pro dopravu Michal Čížek.

Vizualizace: město Zlín
Vizualizace: město Zlín
Vizualizace: město Zlín