Policisté pomáhají hygienikům s trasováním v Libereckém kraji

LIBERECKÝ KRAJ – Policisté Krajského ředitelství Libereckého kraje se dnes poprvé aktivně zapojili do trasování. Budou formou call centra kontaktovat nově pozitivní případy COVID-19, kterým bude nařízena izolace, a budou zjišťovat další rizikové kontakty.

V uplynulých třech pracovních dnech se skupina dobrovolníků z řad policie podrobila školení potřebnému k trasování. Liberečtí policisté jako jedni z prvních v republice se úspěšně proškolili na místní systém EpiGIS/TUL a celostátní systém Daktela a dnes došlo k prvnímu ostrému nasazení. Trasování probíhá v prostorách Krajské hygienické stanice Libereckého kraje.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„K dispozici je policistům 7 počítačů s potřebnými softwary. Pracovní doba policistů je stejná jako v klasickém výkonu služby. Policisté budou na hygienu docházet v různých směnách, dle počtu počítačů. Trasování probíhá i o víkendech a státních svátcích,“ uvedla policejní preventistka Markéta Razáková

Samozřejmostí je důsledné dodržování hygienických pravidel. Při příchodu si každý policista dezinfikuje ruce dostupnými prostředky. Pracuje po celý den u jednoho počítače, který po konci směny dezinfikuje. K telefonování používá vlastní sluchátka a mikrofon. Samozřejmostí je nasazení roušky po celý den.

„Celou směnu na policisty dohlíží pracovnice Krajské hygienické stanice a v případě nejasností, či dotazů se kterými by si nevěděli rady, je pohotová v čemkoliv pomoci či poradit,“ dodala Razáková.

Foto: Policie ČR